Witamy,
zaloguj się, aby w pełni
korzystać z serwisu.

W Twoim koszyku
znajduje się obecnie:
(Pusty)

Imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego.
Najbliższe święto: Dzień Babci i Dziadka 21-22 stycznia.

Zestaw miesiąca:

Zestaw miesiąca: SMIRNOFF BLACK & MARTINI

Smirnoff Black smakuje najlepiej mocno zmrożony lub w formie wykwintnych koktajli, np. Black Martini.

cena: 170,00 zł

do każdego zestawu miesięca grawerka w prezencie

Wybierz kategorię:


Dzień babci i dziadka

Dzień kobiet

Wesele

Walentynki

Urodziny, imieniny

Dzień matki i ojca

Gwiazdka

Wielkanoc

Okolicznościowe

Przeprosiny,
podziękowania

Klub kibica

Spotkania biznesowe

Wybierz kategorię:

Aktualności

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami !
16.11.2017

Już niedługo znów w naszych domach zagoszczą Święta Bożego Narodzenia. To czas rodzinnych spotkań, tradycji i oderwania się od codziennych problemów. Na naszych stołach pojawią się tradycyne potrawy, a dom zostanie udekorowany przez przepiękne świąteczne lampki i ozdoby. Lecz czym byłyby Święta bez śniegu za oknem, pięknie wystrojonej choinki i prezentów? Niestety nie jesteśmy w stanie zamówić dobrej pogody, ale możemy zadbać o trafione i wspaniałe prezenty.

Wielkanoc 2017 tuż, tuż
29.03.2017

Jeszcze kilkanaście dni pozostało do tegorocznej Wielkanocy.

Dzień Kobiet
08.03.2017

Wszystkiego najlepszego z okazji Święta wszystkich kobiet!
pomysł na prezenty

Dzień Kobiet

Dzień Kobiet, jest corocznym świętem, które obchodzimy 8 marca, zostało ustanowione w 1910 roku. Ten dzień to wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet. W Polsce Dzień Kobiet obchodzono na szeroką skalę do 1993 roku. Pierwowzorem Dnia Kobiet jest Matronalia, która obchodzona była w starożytnym Rzymie. Święto to, przypadało na pierwszy tydzień marca i związane było z początkiem roku, macierzyństwem oraz płodnością. Z okazji tego dnia, mężowie obdarowywali swoje zony prezentami oraz spełniali ich życzenia.


Obchody Dnia Kobiet zapoczątkowała Socjalistyczna Partia Ameryki 28 lutego 1909r. w Stanach Zjednoczonych. Miały one upamiętniać nowojorski strajk pracownic przemysłu odzieżowego przeciwko złym warunkom pracy, który odbył się rok wcześniej, oraz śmierć 126 z nich, zamkniętych tam przez właściciela, co niestety nie znajduje potwierdzenia w źródłach. Prawdopodobnie pomieszano fakty, ponieważ 8 marca 1908 roku na ulicach Nowego Jorku  odbył się marsz 15 tys. pracownic zakładów odzieżowych, który z kolei upamiętniał podobny marsz z 1857 roku, które domagały się praw politycznych i ekonomicznych dla kobiet. Pracownice zakładów odzieżowych, z czego głównie imigrantki podjęły trzymiesięczny strajk na przełomie 1909 i 1910 roku przeciwko wyzyskującym je właścicielom fabryk. 25 marca 1911 roku, doszło do pożaru w nowojorskiej fabryce tekstyliów Triangle Shiwaist, gdzie zginęło 146 osób, w tym 129 kobiet oraz 17 mężczyzn. To wydarzenie przyczyniło się do powstania kilku komitetów i stowarzyszeń, które miały na celu poprawę bezpieczeństwa w publicznych zakładach pracy. W 1910 roku Międzynarodówka Socjalistyczna w Kopenhadze ustanowiła Dzień Kobiet, który od tej pory miał być obchodzony na całym świecie oraz miał służyć krzewieniu idei praw kobiet i budowaniu społecznego wsparcia dla powszechnych praw wyborczych dla kobiet.

Wiele ludzi Dzień Kobiet kojarzy z czasami PRL-u, kiedy masowo wręczano kobietom goździki. Z okazji tego dnia publikowano także portrety kobiet różnych sektorów życia. Dzień Kobiet był obchodzony obowiązkowo w zakładach pracy czy szkołach.

Dziś Dzień Kobiet jest oficjalnym świętem podczas którego mężczyźni wręczają znajomym kobietom kwiaty czy inne prezenty. W niektórych krajach dzień ten jest równie ważny jak Dzień Matki.

Zapraszamy do naszej oferty przygotowanej na Dzień Kobiet. Wiele upominków, ktore idealnie będą nadawały się na prezent z okazji Dnia Kobiet.


Start | Regulamin | Kontakt

© 2012 - 2017 przez Sklep PodarujUpominek.pl.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: Inpero Sp. z o.o.